ΑΡΧΙΚΗ / ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Σας ανακοινώνουμε τα επίσημα αποτελέσματα των εκλογών της 9ης Γενικής Συνδιάσκεψης της ΔΕΕΕΜ «ΟΜΟΝΟΙΑ» Εκλογή Γενικού Προέδρου

Στην εκλογική διαδικασία που πραγματοποιήθηκε την 20η Δεκεμβρίου 2014 στους Αγίους Σαράντα, οι τρεις υποψήφιοι για τη θέση του Γενικού Προέδρου έλαβαν τα ακόλουθα αποτελέσματα: Κάγιος Βασίλης: 152 ψήφους
Παππάς Λεωνίδας: 148 ψήφους
Πούλης Άλκης: 67 ψήφους
Λευκά: 2
Άκυρα: 3

Βάσει του Καταστατικού της Οργάνωσης όπου προβλέπει την εκλογή προέδρου με το 50%+1 των συμμετεχόντων, έπρεπε να πραγματοποιηθεί δεύτερος γύρος. Την 11η Ιανουαρίου 2015, πραγματοποιήθηκε ο δεύτερος γύρος των εκλογών μεταξύ των δύο πρώτων και το αποτέλεσμα έχει ως εξής:
Παππάς Λεωνίδας: 190 ψήφους
Καγιος Βασίλης: 170 ψήφους

Νέος Γενικός Πρόεδρος της Ομόνοιας αναδεικνύεται ο κ. Λεωνίδας Παππάς

Εκλογή Γενικού Συμβουλίου

Η εκλογή του Γενικού Συμβουλίου της Ομόνοιας ολοκληρώθηκε τον πρώτο γύρο των εκλογών στις 20 Δεκεμβρίου 2014. Εκλέχτηκαν οι υποψήφιοι:

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (14)

  1. Ευάγγελος Ντούλες
  2. Δημήτρης Μαλιούκης
  3. Χρυσόστομος Καμπέρης
  4. Ορφέας Μπέτσης
  5. Χρήστος Λέγκος
  6. Αλκης Πούλης
  7. Χρήστος Νάσης
  8. Στέφανος Κώτσιας
  9. Χρήστος Ντούτσης
  10. Γρηγόρης Τζούμπας
  11. Χαράλαμπος Ράφτης
  12. Σωτήρης Καραντζάς
  13. Γιάννης Κουτσός
  14. Γιώργος Ζαρκαλής

Αναπληρωματικοί:

  1. Κώστας Ζήσος
  2. Βασίλης Μπιλέρος
  3. Βασίλης Πόλιος

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΑΓΙΩΝ ΣΑΡΑΝΤΑ (14)

  1. Βασίλης Κάγιος
  2. Λεωνίδας Παππάς
  3. Ηρώδης Νταλιάνης
  4. Γιάννης Μπάμπης
  5. Χαράλαμπος Παντέχης
  6. Βαγγέλης Μπατζάκης
  7. Ανέστης Καρκασίνας
  8. Χρήστος Καίσης
  9. Σωκράτης Καλτσούνης
  10. Βαγγέλης Ζαφειράτης
  11. Βασίλης Γκούτζος
  12. Βαλεντινα Γιάννη
  13. Εννέας Βασίλης
  14. Λευτέρης Τζόρος

Αναπληρωματικοί:

  1. Χρήστος Κώτσης
  2. Δημήτρης Φράγκος
  3. Θανάσης Μπόρος
  4. Αθηνά Πάντου

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΔΕΛΒΙΝΟΥ (7)

  1. Σωκράτης Σπύρου
  2. Θεμιστοκλής Καίσης
  3. Μιχάλης Μποζώρης
  4. Βασίλης Μάργας
  5. Βαλεντίνα Μηλιώρη
  6. Γιάννης Κέντρος
  7. Βασίλης Τσάβος

Αναπληρωματικοί:

  1. Κώστας Θανάσης
  2. Παυλος Τάτσης
  3. Θωμάς Μανέλης

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΧΙΜΑΡΑΣ (4)

  1. Φρέντη – Διονύσης Μπελέρης
  2. Νικόλαος Μπρίγκος
  3. Ζάχος Σπύρος
  4. Ανδρέας Γκιώνης

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΟΡΥΤΣΑΣ (3)

  1. Γρηγόρης Καραμέλιος
  2. Στέλλα Πατσίλη
  3. Αρμπέν Ηλίας

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΙΡΑΝΩΝ (3)

  1. Γιάννης Μαυρομάτης
  2. Ολιάνα Ίφτι
  3. Κοζέτα Σταθά

ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΑΥΛΩΝΑΣ (2)

  1. Γιώργος Τάλλιος
  2. Λαζαρος Μάνος

ΒΛΑΧΟΦΩΝΟΙ (2)

  1. Θανάσης Πότσης
  2. Σπύρος Κούρος

ΔΙΑΣΠΟΡΑ

Αργυρόκαστρου

  1. Έφη Σέλλιου
  2. Ηλέκτρα Κίκη
  3. Παναγιώτης Λέκκας

Αναπληρωματικοί

  1. Ευάγγελος Μαγκλάρας
  2. Θεοφάνης Τσάμης
  3. Νικόλαος Τσόκας

Αγίων Σαράντα

  1. Γεώργιος Τζομάκας
  2. Χρήστος Γιωργάκης
  3. Αλέξανδρος Αναγνώστης
  4. Αλέξανδρος Παπάς
  5. Θωμάς Στέφος

Αναπληρωματικοί

  1. Μιχάλης Παππάς
  2. Ανδρέας Κίτσος
  3. Ελένη Δήμου

Δελβίνου

  1. Απόστολος Λιάκος
  2. Αγγελική Φίλιου
  3. Λευτέρης Θύμιος

Αναπληρωματικοί

  1. Δήμητρα Σαμαρά
  2. Σταύρος Γκίνος

Χιμάρας

  1. Ελεονώρα Κοκαβέση
  2. Στέλιος Μπολάνος

Αναπληρωματικοί

  1. Μαρία Μπολάνου
  2. Αντώνης Νέτσος
  3. Χρήστος Μπρίγκος

Share This:

Inline
Inline